Informacje >> FAQ >> Szampon i bonnet

Jak powinno się poprawnie Stosowanie B105 Fibre Shampoo?

P: Kupiłem B105 Fibre Shampoo. Zalecacie stosowanie go w połączeniu z B151 Oxibrite i B162 Fibrebuff, ale ja stosuje go z dobrym rezultatem bez dodatków – na lekko zabrudzone powierzchnie. Czy powinienem go wypłukać po czyszczeniu?

O: NIE. B105 Fibre Shampoo to preparat przeznaczony do prania tapicerek i przystosowany do tego celu. Spośród innych środków czyszczących wyróżnia go skrócony czas schnięcia – jeżeli jest poprawnie nałożony gąbką, trwa to około 1-2 godziny. B105 Fibre Shampoo może być stosowany na całe meble lub tylko na spody poduszek i inne lekko zabrudzone, trudno schnące powierzchnie.

Jak poprawnie nakładać środek?
Należy mocno spienić roztwór B105 Fibre Shampoo, zebrać gąbką pianę i wycisnąć wodę. Następnie wetrzeć pianę w czyszczoną powierzchnię i osuszyć ręcznikiem. Po 16 godzinach szampon ulegnie całkowitej krystalizacji. Kryształki szamponu wraz z zamkniętym w nich brudem będą usunięte za pomocą zwykłego odkurzacza podczas sprzątania.

Środki przeznaczone do jednotarczówki.

P: Kupiłem maszynę rotacyjną Prochem, jakie środki należy w niej stosować do czyszczenia metodą bonnet?

O: Istnieje szeroki wybór produktów przeznaczonych do bonnetowania. Na początek polecamy zestaw: prespray B110 Bonnet-Buff, a na silniejsze zabrudzenia B108 Fabric Restorer rozcieńczany ciepłą wodą i czyszczenie specjalnym padem z mikrofibry. Do płukania najlepiej stosować B109 Fibre&Fabric Rinse. Nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu stabilności kolorów wykładziny przed rozpoczęciem czyszczenia.
Zły dobór metody czyszczenia.
P: Używam specjalistycznego pada do zastosowań kontraktowych na wykładzinie o niskim profilu w holu hotelowym. Jest to miejsce o wysokim natężeniu ruchu i po jakimś czasie powierzchnia dywanu stała się nieco matowa, jakby bardziej wyeksplatowana. Wyczyściłem wykładzinę maszyną ekstrakcyjną, jednak następnego dnia, gdy zupełnie wyschła pojawiły się brązowe smugi – na całej wykładzinie, a zwłaszcza w ciągach komunikacyjnych. Wyczyściłem jeszcze raz powierzchnię za pomocą bonnetowania i wygląda na to, że problem został rozwiązany. Co się stało i dlaczego pojawiły się te plamy?

O:
Opisując sytuację określił Pan czyszczoną powierzchnię, jako miejsce o wysokim natężeniu ruchu. Metoda bonnetowania, którą Pan stosuje jest metodą pielęgnacyjną i może okazać się niewystarczająca w przypadku głęboko wtartych zabrudzeń, które odkładały się przez dłuższy czas we wnętrzu wykładziny. Czyszczenie ekstrakcyjne przeprowadzane według harmonogramu czyszczenia – raz do roku lub częściej w zależności od potrzeb - usuwa tego typu brud. Jednak nie zawsze odessany zostaje cały brud, w przypadku silnie zanieczyszczonych powierzchni część rozpuszczonego brudu osadza się na wyższych partiach włókna w postaci opisanych przez Pana brązowych smug. Gdy wyczyścił Pan dywan jeszcze raz maszyną rotacyjną z padem te resztki zostały zebrane, a dywan jest zupełnie czysty.


Mogę zasugerować zmianę harmonogramu czyszczenia i częstsze pranie maszyną ekstrakcyjną oprócz czyszczenia pielęgnacyjnego maszyną rotacyjną.
 
wykonanie: Netidea - netidea.pl
Strona główna | Mapa strony |