Informacje >> Produkty >> Poznaj produkt - wskazówki >> D500 Microsan


Jak używać D500 Microsan?

Microsan® to środek zarejestrowany w USA i Unii Europejskiej jako preparat bakteriobójczy i wirusobójczy, skuteczny przeciwko bakteriom – wliczając MRSA (gronkowiec złocisty odporny na metycyklinę), bakterie E. coli, bakterie listerii, salmonelli, legionelli oraz wirusom w tym: WZW typu B (żółtaczki wszczepiennej), HIV-1 oraz Herpes simplex (opryszczki).

 

Jest odpowiedni do stosowania na różnych powierzchniach: dywany, wykładziny dywanowe, podłogi twarde, płytki gresowe, metal, szkło, ceramika, ściany, toalety itp.)

 

Szczególnie polecany do:

- szpitali, przychodni i klinik;

- domów opieki, hospicjów;

- szkół, przedszkoli i żłobków;

- hoteli;

- toalet ogólnodostępnych w budynkach publicznych, restauracjach itp.;

- pociągów i autobusów;

- więzień i aresztów.

 

Jak go używać?

1. Najpierw rozcieńcz 10-20 ml koncentratu D500 Microsan® na litr gorącej wody.

  • W wypadku poważnych zanieczyszczeń – na przykład podczas usuwania skutków zalania czy powodzi, ze względu na wysoką ilośc bakterii różnych typów – zaleca się zwiększenie dawki do 30 ml na 1 l wody.
  • D500 Microsan® jest dostępny również w postaci gotowego do użycia roztworu z butelce ze spryskiwaczem. Jest łatwiejszy i bezpieczniejszy w użyciu – nie zachodzi potrzeba sporządzania roztworu roboczego, nie jest sklasyfikowany jako produkt niebezpieczny według przepisów CHIP3 (Chemicals Hazard Information and Packaging for supply).

2. Sprawdź w mało widocznym miejscu reakcję powierzchni na roztwór czyszczący. Zawsze przeprowadzaj test migracji kolorów w przypadku: dywanów, wykładzin, materiałow i wszelkich typów delikatnych/wrażliwych podłóg twardych


3. Nałóż D500 Microsan® za pomocą spryskiwacza na zanieczyszczone powierzchnie. Pozostaw na 15 minut, następnie spłucz wodą. Na dywanach, wykładzinach, tapicerce i materiałach wypłucz ekstrakcyjnie roztworem B109 Fibre & Fabric Rinse

UWAGA! Pamiętaj, aby nie mieszać D500 Microsan® z innymi środkami czyszczącymi!

 
wykonanie: Netidea - netidea.pl
Strona główna | Mapa strony |