Porady ekspertów >> Dozowanie proszku

Czy środek jest gotowy do użycia czy wymaga rozcieńczania? - jeśli tak, to w jakiej proporcji? To pytanie powinien sobie zadać każdy przed użyciem jakichkolwiek chemikaliów.

 

Powszechne i błędne jest mniemanie, że jeśli dodasz więcej środka czyszczącego otrzymasz lepszy rezultat. Ale to nieprawda. Użycie środka bardziej skoncentrowanego niż to zalecane oznacza, że niepotrzebnie ryzykujesz uszkodzenie maszyny, powierzchni czyszczącej oraz swoje zdrowie. PROCHEM stale inwestuje w badania i szkolenia, aby poprawiać swoje produkty.

 

Dlaczego zatem próbować używać ich w większej ilości niż zalecana, zwiększając niepotrzebnie swoje koszty?

 

Produkty PROCHEM są przystosowane do użycia według wskazówek na opakowaniu. Używanie silniejszych mieszanek może skutkować zmianą właściwości mieszanki czyszczącej – niższym lub wyższym pH, współczynnikiem rozpuszczania itp. W konsekwencji otrzymujemy powierzchnie niedoczyszczoną, odbarwioną, z zalegającymi resztkami środków piorących.

 

Każdy z produktów PROCHEM został opracowany i przetestowany w odpowiednim rozcieńczeniu, podanym na opakowaniu. Do każdego z proszków dołączona jest miarka 15 ml przydatna w przygotowaniu roztworu. Należy pamiętać o zwracaniu uwagi na poziom proszku – aby nie były to czubate łyżeczki.

 

Gdy na opakowaniu znajduje się proporcja zawierająca wagę produktu należy przyjąć ze 1 ml =1 g.