Artykuły "CS" >> EVEREST - na szczycie


Co łączy najsilniejszą maszynę do czyszczenia ekstrakcyjnego jaką kiedykolwiek dotąd wyprodukowano z eleganckim coupe firmy Huyndai?

Odpowiedz jest prosta – moc. Nowy Everest  jest napędzany silnikiem Hyundai 1600 o mocy 68 KM.

Najnowsze modele 405 i 650 mają te same właściwości i zalety co poprzedni model w którym zastosowano 49-konny silnik Nissana,  ale zastosowano w nich szereg udogodnień – podświetlana konsola i wskaźniki diagnostyczne oraz zawór pozwalający na dopasowanie roztworu czyszczącego.
 
Nowe maszyny zaprojektowano z myślą o usuwaniu nie tylko skutków zalania, ale i stojącej wody. Oprócz tego typu prac Everest pozwala dwóm operatorom jednocześnie czyścić dywany i tapicerki oraz podłogi twarde. Uproszczony wielostopniowy system wymiany ciepła zapewnia stały dopływ gorącego roztworu do dwóch lanc. Ciśnienie robocze wynosi do 1200 psi w standardzie i do 3000 w modelu Everest HP, dzięki czemu można skutecznie wymyć każda powierzchnię.

Oprócz nowego mocniejszego silnika zmianie uległy także pompy - w modelach 405 i 650 zastosowano pompy General Emperor  o mocy 5.5 galona* na minutę – to o galon więcej niż w poprzedniej wersji. Wszystkie przyciski kontrolne wyposażono w magnetyczne sprzęgło - co jest szczególnie pomocne przy pracach związanych z oczyszczaniem zalanych powierzchni. Także pompa ssąca została wymieniona: Sutorbilt T408 Tri-lobe o mocy 405 cfm** został zastąpiony przez nowszy model Gardner Denver Tri-Flo o mocy 408 cfm** dla Everest 408 oraz wyjątkowo potężną Gardner Denver Tri-Flo 650 o mocy 650 cfm** w największym modelu (Everest 650).  

Do dodatkowych ulepszeń można zaliczyć opatentowany system wymiany ciepła, który elimnuje przepływ gorącej wody przez zbiornik na zużyty roztwór, zawór pozwalający na szybkie ustawienie przepływu gorącego roztworu czyszczącego oraz kurek zapewniający ciepłą wodę do mieszania i przygotowania środka piorącego. Można zamówić dodatkowe zbiorniki na czystą i brudną wodę.
Gwarancja obejmuje:
  • 12 miesięcy na cała maszynę,
  • pompy ssące – 18 miesięcy,
  • pompy natryskujące roztwór – 2 lata,
  • pompy do modelu 408 i 650 – 5 lat.
Dodatkowo zapewniamy szkolenie operatorów maszyny Everest.

*   galon = 3.79 litra
** cfm – stopy sześcienne na minutę
 
wykonanie: Netidea - netidea.pl
Strona główna | Mapa strony |