Informacje >> FAQ >> Neutralizacja zapachów i dezynfekcja

Koci zapach? ...psik

P: Jak pozbyć się plam kociego moczu I usunąć nieprzyjemny zapach?

O: Jeżeli plamy są świeże i wciąż mokre, wytamponuj je. Następnie nałóż środek B153 Urine Neutraliser i wytamponuj. Stare plamy należy najpierw dwukrotnie wypłukać ekstrakcyjnie za pomocą gorącego roztworu B109 Fibre&Fabric Rinse, a następnie nałożyć B153 Urine Neutraliser i pozostaw do wyschnięcia.

Uwaga – mocz może spowodować odbarwienie włókien lub zniszczyć nylonowe włókno.

Usuwanie pleśni z dywanu

P: Klient zlecił mi wyczyszczenie dywanu, który przez dłuższy czas był przechowywany w piwnicy i jest pokryty pleśnią Jakich środków użyć aby przywrócić mu dobry wygląd i pozbyć się pleśni?

O: Trzeba będzie zastosować kombinację środków czyszczących i dezynfekujących. Koniecznie też proszę uprzedzić klienta, że niektóre plamy z pleśni (zwłaszcza ciemny nalot) mogą spowodować trwałe odbarwienia.

Po pierwsze, powierzchnię dywanu proszę spryskać odkażającym B125 Clensan® i pozostawić na 15 minut. Ten zabieg zabije grzyby pleśniowe i ich zarodniki oraz usunie nieprzyjemny zapach.

Następnie proszę wypłukać ekstrakcyjnie roztworem  B109 Fibre & Fabric Rinse, a potem wyprać odkażony dywan. Polecam zastosowanie roztworu  B107 Prespray Gold do wstępnego czyszczenia oraz  B109 Fibre & Fabric Rinse do płukania ekstrakcyjnego.

Różnice w stosowaniu B125 Clensan® i A224 Sanifresh

P: W swojej ofercie prezentujecie kilka środków dezynfekujących, miedzy innymi B125 Clensan® i A224 Sanifresh. Czy te produkty mogą być używane w taki sam sposób?

O: Nie. B125 Clensan® krystalizuje się podczas wysychania i można go pozostawić na dywanie bez ryzyka powstania tłustego osadu i wtórnych zabrudzeń. Jego zaletą jest też to, że pod wpływem wody ponownie rozpuszcza się i znowu działa dezynfekująco. Natomiast A224 Sanifresh musi być zawsze spłukany z powierzchni, na której się go zastosowało. Można go stosować na twarde podłogi – oraz na przykład w umywalniach, łazienkach, toaletach, podłogach, do sprzętu na siłowni itp.

Czym usunąć zapach dymu tytoniowego?

P: Jaki produkt usunie zapach starego dymu tytoniowego z pomieszczenia?

O: A222 Odour Neutraliser może być z powodzeniem zastosowany w usuwaniu pozostałosci po palaczach tytoniu, niweluje również inne nieprzyjemne wonie.

Proszę pamiętać że najlepszy efekt uzyskuje się łącząc stosowanie środka usuwającego zapach z powietrza z praniem dywanów i mebli tapicerowanych w pomieszczeniu.

Który ze środków PROCHEM usunie z dywanu pchły i roztocza?

P: Klient poprosił o wyczyszczenie dywanu oraz usunięcie z niego pcheł, ale nie chce żeby stosować środka przeciwko insektom ze względu na alergię. Czy może mi Pani zalecić jakąś bezpieczną alternatywę?

O: Tak. Proponuję zastosować kombinację środków  S777 Crystal GreenB125 Clensan®. Bezpiecznie wyczyszczą one dywan oraz usuną insekty i roztocza. Jednak – jak zawsze przy praniu dywanów proszę pamiętać, żeby wcześniej dokładnie odkurzyć dywan, najlepiej odkurzaczem przemysłowym o dużej sile ssania.

Poszukuję środków dezynfekujących do zastosowań w domach opieki i klinikach. 

P: Wśród obiektów, na których pracuję znajdują się domy opieki i kliniki. Ze względu na wymogi sanitarne powinienem używać środków dezynfekujących i bakteriobójczych. Co spośród gamy Prochemu mogę stosować?
 
O: Polecam  D500 Microsan®, który jest skutecznym środkiem bakteriobójczym, zwalczającym miedzy innymi bakterie E-coli, MRSA, (gronkowiec złocisty) Salmonella, Legionella i inne. Microsan® jest także skuteczny przeciwko wirusom, na przykład Hepatitis B (żółtaczka typu B), HIV-1 (AIDS), Herpes Simplex (opryszczka) itp. Mogę także polecić  A224 Sanifresh, który jest skuteczny przeciwko bakteriom E-coli oraz innym mikroorganizmom. Więcej informacji, w tym pełną listę bakterii i wirusów zwalczanych przez te środki znajuje się w ich Kartach Charakterystyki.

Produkt do zwalczania bakterii i wirusów

P: Zajmujemy się sprzątaniem placówek służby zdrowia ( podłogi winylowe oraz dywany). Czy może Pani polecić jakiś środek, który będzie zwalczał gronkowca i wirus HIV?

O: Polecam D500 Microsan®, który zabija bakterie (miedzy innymi: E.coli, MRSA, Listeria, Salmonella, Legionella), wirusy ( w tym wirus HIV-1, wirus WZW-B), grzyby, glony i pleśń. Można go stosować wewnątrz budynku i na zewnątrz. D500 Microsan® może być stosowany na dywanach, wykładzinach, podłogach twardych i tapicerce. Można go także stosować w usuwaniu skutków zalania.

 
wykonanie: Netidea - netidea.pl
Strona główna | Mapa strony |