Informacje >> FAQ >> Prespray

Silniejszy i jednocześnie bezpieczny środek czyszczący do wełny

P: Regularnie czyszczę wełniane dywany za pomocą B107 Prespray Gold i płuczę B109 Fibre & Fabric Rinse. Rezultaty są dobre ale czasem wydaje mi się ze mogłoby być lepiej, ale nie wiem czego bezpiecznie mogę używać na wełnie?

O: Proszę wypróbować S781 Liquid Woolsafe. Ma on certyfikat Woolsafe, a zawiera większą ilość detergentów niż B109 Fibre & Fabric Rinse. Proszę pamiętać, że ten środek można stosować na nylonowych dywanach z powłokami ochronnymi. Oczywiście – nie wolno zapomnieć o prespraju B107 Prespray Gold.

S888 Ultraprep TLC - Jakość nad ceną!

P: Podczas szkolenia u Pani w firmie dostałam próbkę środka S888 Ultraprep TLC do prania dywanów w ciągach komunikacyjnych i innych silnie zabrudzonych powierzchniach.

Oceniam go bardzo wysoko – jest skuteczny i pozostawia przyjemny zapach w wyczyszczonych pomieszczeniach. Ma on niestety jedną wadę – wysoką cenę. Chciałabym go stosować stale, ale dlaczego jest taki drogi?

O: Dziękuję za wyrażenie opinii o produkcie. Zgadzam się, że S888 Ultraprep TLC ma dość wysoką cenę zakupu, ale proszę zwrócić uwagę na jego rozcieńczenie (1:33). W praktyce jet dużo bardziej ekonomiczny i starcza na dłużej niż inne środki do czyszczenia szczególnie eksploatowanych powierzchni.

Dobranie odpowiedniego prespray'u

P: Czyściłem trzy dywany na jednym obiekcie – wszystkie jednej firmy, o identycznym składzie i konstrukcji ( 80% wełny i 20% poliamidu, tuftowane). Dwa z nich udało się wyczyścić bardzo dobrze, natomiast na trzecim podczas prania pojawiły się ciemnoszare plamy, które pozostały. Co to za plamy i jak się ich pozbyć?

O: Po małym wspólnym śledztwie okazało się, że przyczyną kłopotu jest … pies właścicieli, a właściwie jego sierść. Dodatkowo na niekorzyść Pana zadziałał kolor dywanu – jasny beż. Sierść psa jest pokryta oleistą substancją, która – wraz z kurzem i innym brudem została głęboko wtarta w podłoże pierwotne wykładziny. Tego typu zabrudzenia łatwo wykryć podczas szczegółowych oględzin dywanu przed czyszczeniem. Wiadomo, mądry Polak po szkodzie…, ale te plamy całe szczęście łatwo usunąć. Wystarczy ponownie dokładnie wyprać dywan, a najbardziej zabrudzone miejsca spryskać prespray’em, na przykład B107 Prespray Gold.

 
wykonanie: Netidea - netidea.pl
Strona główna | Mapa strony |