Artykuły "CS" >> Produkt na miarę podłogi

Produkt na miarę podłogi

Nowa seria artykułów pozwoli zorientować się w nowościach przeznaczonych nie tylko do czyszczenia dywanów. Peter Hargreaves przybliża specyfikę pracy na podłogach twardych.

Czyszczenie podłóg twardych nie jest takim prostym zadaniem jak by mogło się to wydawać laikowi. Ale nie jest też szczególnie trudne – jeżeli wiesz jak się do tego zabrać i wiesz jak dobrać odpowiednie środki .

  1. Po pierwsze – czyszczenie codzienne. To zadziwiające, jak wiele osób zapomina o  podstawowych dwóch zasadach:
    -
    Utrzymaniu mopa w czystości
    - Stosowaniu dwóch wiaderek – z roztworem czyszczącym i czystą wodą do płukania powierzchni.
  2. Zanim rozpoczniesz czyszczenie na mokro, dobrym posunięciem jest użycie miotły, aby usunąć piasek, kurz i inne zabrudzenia stałe.
  3. Mop namaczaj dwukrotnie podczas czyszczenie i płukania – usuniesz z niego nie tylko zabrudzenia, ale i ewentualny osad
  4. Gdy stosujesz maszynę rotacyjną, zawsze wypłucz dokładnie pad po zakończeniu pracy. Unikniesz problemu wynikającego z reakcji resztek środka stosowanego poprzednio z tym, który właśnie nakładasz.

Typowe problemy – i rozwiązania

Resztki cementu i gipsu
To typowy problem w świeżo wyremontowanych obiektach – kamienne płytki zabrudzone zaprawą lub cementem podczas instalacji. Idealnym rozwiązaniem jest  A257 'QMT' Stoneclean. To  kwaśny środek, który rozpuści tłuszcz, zabrudzenia i cementowy osad. Należy go zmieszać z ciepła wodą, nałożyć za pomocą mopa lub maszyny rotacyjnej i wetrzeć. Po kilku minutach, kiedy środek zacznie działać należy na mokro zebrać rozpuszczone resztki i wypłukać wodą.

Czyści dokładniej niż stripper
Osoby zajmujące się czyszczeniem stosują stripper na silnie zabrudzone powierzchnie. Efekty są bardzo zadowalające – ale koszt już mniej. Zamiast drogiego strippera proponuję zawsze naszym odbiorcom zastosować silnie zasadowy środek taki jak na przykład D488 Industrial Cleaner. Jest on zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, choćby dlatego, że jest około 6 razy bardziej wydajny. Stripper służy do usuwania starej warstwy nabłyszczającej, natomiast D488 Industrial Cleaner opracowano z myślą o usuwaniu silnych, utrwalonych i wtartych  zabrudzeń.

Gumowe ślady
Sezonowo zgłaszają się klienci zainteresowani usunięciem czarnych śladów pozostałych po butach na podłogach typu PCV, linoleum i betonowych/kamiennych. Rozwiązaniem jest  A217 Ultrapac Renovate. Ma nietypowy skład, nie zawiera żadnych rozpuszczalników, które mogły by uszkodzić powierzchnię. Można go także stosować do usuwania śladów sadzy i dymu oraz do ogólnego czyszczenia podłóg twardych.

 
wykonanie: Netidea - Strony internetowe Pabianice
Strona główna | Mapa strony |