Porady ekspertów >> Środki wysokiej jakości

ŚRODKI WYSOKIEJ JAKOŚCI

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy używasz małego przenośnego ekstraktora, czy dużej maszyny stacjonarnej – ponieważ najważniejsze są środki chemiczne, których używamy.

Jeżeli użyjesz środka słabej jakości, lub niewiadomego pochodzenia, wzrasta ryzyko uzyskania kiepskiego rezultatu lub nawet uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Czy warto zatem utracić zaufanie klienta, reputację oraz ponosić koszty związane z renowacją zniszczonej podłogi?

Dla wielu firm czyszczących podstawowym czynnikiem kierującym wyborem produktów i marki jest cena środków. Obecnie chemia stanowi mniej niż 10% całkowitego kosztu czyszczenia, więc czy warto ryzykować swój spokój i renomę dla kilku – kilkunastu złotych?

Decydujący wpływ na wybór środków czyszczących powinny mieć inne czynniki – jakość, kompatybilność z innymi produktami oraz wsparcie techniczne ze strony producenta lub dystrybutora.

Charakterystyczne dla środków dobrej jakości:

1. STAŁE WYDAJNE I SKUTECZNE DZIAŁANIE

Tak naprawdę tańszy środek może okazać się droższy – jeżeli do ceny za opakowanie doliczymy: większe zużycie na silnie zabrudzonych powierzchniach, dodatkową pracę oraz wykorzystaną w większej ilości energię elektryczną. Owszem, kilogram środka lub litr roztworu roboczego uzyskuje się za niższą cenę, ale na przykład niektóre miejsca należy wyprać kilkakrotnie (przemaczając wykładzinę), lub powtórzyć czyszczenie po kilku tygodniach, używając mocniejszej chemii.

2. DOBREJ JAKOŚCI SKŁADNIKI I ODPOWIEDNIE PH

Wysokiej jakości, starannie dobrane i przebadane składniki gwarantują poprawne działanie mieszanki czyszczącej oraz utrzymanie stałej wartości pH. Zbyt wysoki odczyn może powodować miedzy innymi wyblaknięcie lub zbrązowienie powierzchni lub spowodować utratę odporności na zabrudzenie. Dodatkowo poszczególne partie towaru mogą się różnić składem – a także, siłą działania i odczynem. Konsekwencją zastosowania takich „niewiadomych” środków są uszkodzenia włókien dywanu – a co za tym idzie szybsze jego brudzenie się odbarwienia i trudności w czyszczeniu.

Aby zminimalizować ryzyko zmian w składzie chemicznym, produkty PROCHEM są poddawane szczegółowej i wyrywkowej kontroli zarówno jakości jak i działania. Każda partia jest badana pod względem składu i działania, i dopiero po jej przeprowadzeniu pakuje się ją i wysyła do sprzedaży.

3. ZMINIMALIZOWANIE OSADU I POZOSTAWANIA RESZTEK ŚRODKA

Ilość osadu pozostawionego na powierzchni to najważniejszy wyznacznik jakości produktu. Im więcej resztek chemii pozostaje na włóknie, tym szybciej brudzi się on ponownie, ponieważ zanieczyszczenia „przyklejają się” się do tych pozostałości. Taki proces zachodzi w widoczny sposób i prowadzi do niezadowolenia klienta oraz niepochlebnych komentarzy psujących opinię.

4. ODPOWIEDNIA DOKUMENTACJA I ATESTY

Duże, międzynarodowe firmy dysponują dokumentami potwierdzającymi zgodność z międzynarodowymi i lokalnymi normami. Do każdego środka dołączona jest karta produktu, atesty, etykiety i informacje o składzie, niebezpiecznych substancjach, ograniczeniach przewozowych oraz związanych z użyciem i magazynowaniem.

5. WSPARCIE TECHNICZNE I PRODUKTOWE

Firma PROCHEM zapewnia szkolenia produktowe i techniczne oraz służy wsparciem w wypadku wątpliwości. Zarówno w samej fabryce jak i u dystrybutorów można uzyskać informacje dotyczące działania produktów chemicznych i maszyn, radzenia sobie w typowych i nietypowych sytuacjach, a także wziąć udział w szkoleniach.

PRODUCENT

Firma PROCHEM istnieje na amerykańskim rynku od ponad czterdziestu lat. W Europie – od roku 1974. Działając i utrzymując się na rynku od tak długiego czasu  firma zdobyła doskonałą reputację. Wieloletnie doświadczenie zespołu sprawia, że tworzy on specjalistyczne środki, stworzone do pracy na dywanach i tapicerkach.

Dzisiejszy klient nie jest już nieświadomy i niedoinformaowamy. Ma większe oczekiwania, wymaga nie tylko nieskazitelnego wyglądu dywanu, ale też miękkiego włókna i długotrwałej czystości. Jest to trudne zadania ze względu na olbrzymią ilość dostępnych rodzajów włókien i materiałów a także ich specyficzną reakcję na działanie chemii. 

W ciągu lat swojej działalności PROCHEM nawiązał współpracę z producentami dywanów i wykładzin oraz barwników przemysłowych a także komponentów chemicznych, dzięki czemu trzyma rękę na pulsie i śledzi ewentualne zmiany.

 
wykonanie: Netidea - Strony internetowe Pabianice
Strona główna | Mapa strony |