Artykuły "CS" >> Testujemy Steempro

Testujemy  – Steempro 2000

Dyrektor do spraw serwisu John Taylor przedstawia absolutne bestsellery w ofercie Prochem.

Ciche, ale skuteczne – tak można opisać maszyny z serii Steempro 2000. Są to przenośne ekstraktory do czyszczenia ekstrakcyjnego dywanów i tapicerek, także do ekstrakcji gorącą wodą.

Steempro to najlepiej sprzedająca się maszyna Prochemu. Dlaczego?

Jest przełomowym rozwiązaniem na rynku - tłumaczy John Taylor - Firma wykorzystała szansę, która pojawiła się kiedy firma została zaproszona jako konsultant podczas tworzenia projektu nowego typu ekstraktora. Przedstawiciele fabryki uczestniczyli w pracach od samego początku do końca.

- Wiedząc, że osobom zajmującym się profesjonalnym utrzymaniem czystości zależy przede wszystkim na mocy urządzenia, skupiliśmy się na wprowadzeniu najlepszej jakości silników i części do projektu nowej maszyny. Jednak kiedy prototyp wszedł w fazę testów praktycznych, konsultanci doszli do wniosku, że czegoś mu brakuje. Owszem, była to lekka i silna maszyna czyszcząca, łatwa do przenoszenia, ale oprócz nowoczesnego kształtu i rozwiązania w postaci podłączanego podgrzewacza nie miała w sobie nic wyróżniającego.

Konsultanci sięgnęli do doświadczenia firmy Prochem i opinii klientów. Przyglądając się bliżej problemom i sugestiom zgłaszanym przez użytkowników ekstraktorów zauważyli, że często pojawiały się zastrzeżenia dotyczące hałasu. Hałas jest uznawany za jedno z wielu zanieczyszczeń współczesnego świata. Klienci skarżyli się, że maszyny czyszczące są zbyt głośne, co ma duży wpływ na pracę.

Tak dokonano zmian w projekcie prototypu. Zagłębienie, pierwotnie przeznaczone do zamocowania podgrzewacza, wykorzystano jako miejsce na wyciszacz. Dzięki temu udoskonaleniu maszyny Steempro pracują znacznie ciszej – można powiedzieć – pracują szeptem, bez straty dla pozostałych parametrów czyszczenia. Użytkownicy podkreślają, że podczas pracy mogą swobodnie rozmawiać – bez wychodzenia do drugiego pomieszczenia.

Seria Steempro jest dostępna w 4 wersjach: 

  • Powerflo
  • Powermax
  • Powerplus
  • Powerplus 500

Powerflo ma pojedynczy, trzystopniowy silnik, pompę o mocy 70 psi, jednodyszową lancę ze stali nierdzewnej i wąż o długości 5 m.

Powermax oraz Powerplus wyposażono w podwójny trzystopniowy silnik, pompę o mocy 100 psi, dwudyszową lancę ze stali nierdzewnej i wąż o zasięgu 7,5 m.

Powerplus 500 - maszynę tę wzbogacono o pompę - mocy 500 psi z możliwością regulacji.

Podgrzewacz Heat'n'Run o mocy 2800W jest dostępny jako opcjonalne wyposażenie Około 60% kupujących zamawia ten element wraz z maszyną.

Dodatkowo – firma oferuje pełną gamę dodatkowych narzędzi do schodów, tapicerki, podłóg twardych i innych akcesoriów.

 
wykonanie: Netidea - netidea.pl
Strona główna | Mapa strony |