Artykuły "CS" >> Usuwanie sladów nikotyny

Usuwanie śladów po papierosach

Firma PROCHEM oferuje kilka środków sprawdzających się przy usuwaniu efektów palenia – zabrudzeń i usuwania zapachu.

Jednym z najpopularniejszych środków jest A217 Ultrapac Renovate – stworzony właśnie z myślą o usuwaniu dymu, sadzy, plam nikotynowych, tłuszczu, plam węglowych, tuszów, tonerów i głęboko wtartego brudu.

Jest to środek o szerokim zastosowaniu – do wykładzin, dywanów, ścian, podłóg twardych oraz porowatych powierzchni, a także do usuwania skutków pożaru i wspomnianych wcześniej plam i zapachu papierosów.

 

Jak używać A217 Ultrapac Renovate?

1. Spryskać czyszczoną powierzchnię

2. Wetrzeć -jeżeli zachodzi taka potrzeba

3. Wypłukać ekstrakcyjnie

O czym należy pamiętać?

 • ZAWSZE przetestuj reakcje na środek na wszystkich czyszczonych powierzchniach.
 • Nie stosuj na: tkaninach przeznaczonych tylko do prania na sucho, surowym drewnie, aluminium i innych delikatnych powierzchniach
 • Roztwór nanoś gąbką, spryskiwaczem lub maszyną do czyszczenia podłóg. Zostaw na 2-5 minut, a w wypadku silnego zabrudzenia dodatkowo wetrzyj środek. Wypłucz dokładnie czystą wodą.
 • Pamiętaj, aby nanosić roztwór i wodę bezpośrednio na plamę, a następnie dokładnie osuszyć powierzchnię ręczniczkiem, aby zapobiegać powstaniu osadu z usuniętego brudu.


Przygotowanie roztworu:

 1. 10-20 ml A217 na litr w wypadku średniego zabrudzenia
 2. 50 ml w wypadku silnych zabrudzeń
 3. Przy myciu ciśnieniowym – rozcieńczać w stosunku 1:4
 4. Do czyszczenia sufitów wskazane jest zastosowanie dodatku 50 ml B151 Oxibrite na 5 litrów roztworu roboczego.

Uwaga! Pamiętaj!

 • Zawsze upewnij się, że personel stosuje środki ochronne (maski, rękawiczki) oraz wszystkie elementy wystroju wnętrza są odpowiednio zabezpieczone.
 • Dywany i materiały należy wypłukać B109 Fibre&Fabric Rinse.
 • W wypadku intensywnych zabrudzeń i uciążliwego zapachu nikotyny poleca się zastosować dodatkowo A222 Odour Neutraliser do roztworu do płukania, bezpośrednio na czyszczone powierzchnie lub jako mgiełkę (wytwarzaną przez specjalną maszynę).

 

Na co jeszcze działa A217?

Można go z powodzeniem stosować do usuwania tłustych zabrudzeń, sprzątania po malowaniu oraz w wypadku powstania czarnych sladów na podłogach (od opon, gumowych nóżek itp).

  

 


 

 

 
wykonanie: Netidea - netidea.pl
Strona główna | Mapa strony |