Artykuły "CS" >> Zastosowanie produktów

"Nowe pomysły" naszych klientów

Polak potrafi – tak głosi jedna z naszych mądrości narodowych. Użytkownicy produktów Prochem potwierdzają, że są w każdym calu Polakami. Często zaskakują mnie mailami, w których opisują nowe, niekonwencjonalne użycie któregoś ze sprzedawanych przez nas preparatów.

Owszem, czasem taki nietypowy sposób użycia wynika z niezrozumienia etykiety i zaleceń dotyczących stosowania. Ale równie często powodem jest próba poradzenia sobie z nietypową plamą lub zabrudzeniem, na które jak dotąd nie było skutecznego sposobu – często ze znakomitym skutkiem!

Na przykład to nasi klienci wymyślili, że podczas prania tapicerek, zwłaszcza na sofach lub łóżkach można wykorzystać B153 Urine Neutraliser lub B124 Odour Fresh - wstępnie spryskać lub namoczyć w celu likwidacji uciazliwych zapachów. Ten drugi środek można także aplikować spryskiwaczem, żeby zadziałał jako odświeżacz do powietrza.

Jako ciekawostkę Urine Neutraliser jeden z naszych klientów stosuje na dworcach kolejowych w miejscach, gdzie zapach moczu jest nie do zniesienia.

Oprócz produktów przeinaczonych do dezynfekcji, także dwa inne znalazły szereg alternatywnych zastosowań – A257 QMT Stoneclean i A217 Ultrapac Renovate.

"QMT" Stoneclean jest przeznaczony do usuwania tłustych zabrudzę oraz osadów kamienia i betonu z różnorodnych powierzchni kamiennych. Ale ze względu na jego właściwości usuwające zanieczyszczenia wapienne sprawdza się doskonale na płytkach ceramicznych, flizach, gresie itp. W ten sposób niektórzy radzą sobie ze skutkami działania twardej, chlorowanej wody płynącej z naszych kranów. Szczególnie doceniono środek QMT Stoneclean w branży hotelowej, gdzie przywrócenie połysku zmatowiałym kafelkom stanowiło poważny problem dla personelu. Na intensywne zabrudzenia podłogi w toaletach czy pod prysznicami, w centrach sportowych i na basenach można stosować za pomocą maszyny, która jednocześnie szczotkuje i suszy powierzchnię, natomiast na ścianach i innych pionowych powierzchniach zaleca się aplikację za pomocą mopa lub ścierki.

A217 Ultrapac Renovate to środek, stworzony z myślą o usuwaniu skutków pożarów. Jednak szybko okazał się niezwykle wszechstronnym produktem. Jako środek nie zawierający rozpuszczalników może być stosowany na podłogach, nawet pokrytych powłoką z włókna szklanego, na oknach i drzwiach PCV, plastikowych meblach ogrodowych oraz pomalowanych powierzchniach. Dzięki swoim właściwością usuwa sadzę, nalot nikotynowy, "stary" kurz, pył itp.

Inny produkt z serii usuwającej skutki pożaru to Odour Neutraliser (A222) również znalazł alternatywne zastosowanie. Środek jest chętnie używany przez klientów do usuwania nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach zsypowych oraz w palarniach. A222 Odour Neutraliser eliminuje niemiłą woń nadając powietrzu świeży zapach.

Jednak zanim zdecydujesz się wypróbować jakiś środek w nietypowy albo nieopisany dotąd sposób - przeczytaj dokładnie informacje zwarte w ulotce lub karcie charakterystyki.

 
 
wykonanie: Netidea - Strony internetowe Pabianice
Strona główna | Mapa strony |